Skuteczne rozwiązanie problemów z parkowaniem w miastach: systemy parkingowe MODULO [ZDJĘCIA] - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Skuteczne rozwiązanie problemów z parkowaniem w miastach: systemy parkingowe MODULO [ZDJĘCIA]
Data publikacji: 13.07.2022

Parkując samochód, zwłaszcza w zatłoczonych centrach miast, można odnieść wrażenie, że aut przybywa, a miejsc parkingowych wręcz przeciwnie. Potwierdzają to światowe badania - kupujemy więcej pojazdów, a wolnej przestrzeni do ich zaparkowania ubywa. Antidotum są automatyczne systemy parkingowe – np. proponowane przez MODULO, która oferuje rozwiązania skrojone pod potrzeby najbardziej wymagających klientów 
Parkingowa rewolucja   
Systemy parkingowe to inaczej dźwigniki, które hydraulicznie lub elektrycznie umożliwiają postój dwóch albo większej ilości pojazdów na jednym standardowym miejscu postojowym.Systemy platform parkingowych zamiast anektować teren wokół, pną się w górę, co pozwala zwiększyć liczbę miejsc postojowych oraz zaoszczędzić przestrzeń wokół, nie używając jej na dojazdy i elementy infrastruktury. Uniwersalna konstrukcja platform sprawia, że są nie tylko integralną część budynku, ale również zupełnie niezależnym obiektem wolnostojącym. Automatyczne systemy parkingowe są zatem rozwiązaniem prostym, i rewolucyjnym. 
Japonia światowym liderem   
Pomysły z podnośnikami parkingowymi wprowadzano w USA już ponad 100 lat temu, wtedy zaczęły się tam pojawiać pierwsze problemy z parkowaniem. Budynki do przechowywania pojazdów opierały się początkowo na tradycyjnych rozwiązaniach, ewoluując w kierunku wielopoziomowych parkingów i garaży samochodowych, które powstały na początku XX wieku, jako reakcja na rosnące potrzeby związane z parkowaniem w dużych miastach.Liderem stosowania technologii automatycznego parkowania nie są jednak Stany Zjednoczone. Najwięcej tego typu konstrukcji powstaje w Japonii. Miejsca parkingowe w przeludnionych azjatyckich miastach są na wagę złota. Średnio rocznie udostępnia się tam parkingi automatyczne nawet na 100 tys. samochodów, podczas gdy w Europie obecnie średnio powstaje ok. 40 tys. miejsc parkingowych tego typu w roku.
Sprzedaż w Polsce będzie rosła lawinowo   
W Polsce rozwiązania automatycznego parkowania pojawiły się stosunkowo niedawno. Przewiduje się lawinowy wzrost ich popularności, w związku z przybierającymi na sile procesami urbanizacyjnymi w naszych miastach, gdzie każdy wolny kawałek miejskiej tkanki szybko wypełniają nowe budynki – jednocześnie zabierając przestrzeń do parkowania i zwiększając na nią zapotrzebowanie. Podobne maszyny zyskują na popularności m.in. w rewitalizowanych starych kamieniach, budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale czy urzędy, w nowopowstających inwestycjach deweloperskich, ale także w przydomowych garażach rodzinnych, gdzie niejednokrotnie zaparkować chcemy już więcej niż dwa samochody.
MODULO – elastyczne rozwiązania dla wszystkich   
Marka MODULO Parking zauważając problem związany z parkowaniem w aglomeracjach, stworzyła rewolucyjną serię produktów. Oferuje elastyczne rozwiązania, dostosowanie do warunków zabudowy i konkretnych potrzeb inwestycji, odpowiada na rosnące potrzeby centrów miast i osiedli mieszkaniowych. Rodzimy producent chce zrewolucjonizować polskie miasta, a oferując konkurencyjne na rynku ceny, zachęcić do współpracy również klientów zagranicznych.Rozwiązania proponowane przez MODULO są przede wszystkim wygodne dla użytkownika i proste w obsłudze, a ponadto z perspektywy projektanta czy dewelopera, zdecydowanie tańsze i bardziej efektywne niż budowa dodatkowych poziomów parkingu lub zewnętrznych miejsc postojowych. Każdemu kierowcy zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie pojazdu oraz komforcie parkowania, co przy rosnącej liczbie samochodów niewątpliwie zapewnić mogą jedynie platformy parkingowe.Marka MODULO należy do spółki PROMStahl Sp. z o.o., krajowego lidera rynku techniki przeładunków. Spółka ta jest częścią notowanej na GPW od 1999 roku, Grupy Przemysłowej PJP Makrum S.A.
APB
Tagi:
Przemysł