Rekordowa dywidenda już w kieszeniach akcjonariuszy Atremu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Rekordowa dywidenda już w kieszeniach akcjonariuszy Atremu
Data publikacji: 21.09.2022

21 września  spółka Atrem wypłaciła jedną z najbardziej atrakcyjnych dywidend tego roku na polskim parkiecie 

Fot - PAP/Leszek Szymański

Niewiele spółek pochwalić się może dwucyfrową stopą dywidendy. Wśród nich jest działający w sektorze automatyki i elektroenergetyki Atrem.

Spółka wypracowała w zeszłym roku najwyższy zysk netto od 2010 r., w związku z czym po kilku latach przerwy postanowiono podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. 
Podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwała stanowiła o wypłacie niemal całego zysku netto na dywidendę. Na ten cel przeznaczono ponad 6 mln złotych.  
Termin wypłaty przez spółkę dywidendy ustalono zaś na 21.09.2022 . Dywidendą objęto akcje spółki w liczbie 9 230 079 sztuk. Dniem nabycia prawa do dywidendy był dzień 13.09.2022 , co w praktyce oznaczało, że aby być beneficjentem tegorocznej dywidendy, należało dodać akcje Atremudo swojego portfela najpóźniej do 9 września. Od blisko 8 lat obowiązuje bowiem dwudniowy okres rozliczenia zakupu akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. 

Jeszcze w tym tygodniu (26.09), dywidendę wypłaci także spółka-matka Atremu – Grupa Kapitałowa IMMOBILE.
Akcentowana w ostatnich miesiącach rola Atremu w nadchodzącej transformacji energetycznej Polski oraz informacja o atrakcyjnej dywidendzie zaowocowały wzrostem zainteresowania spółką wśród inwestorów. 
W dzień wypłaty dywidendy spółka poinformowała o wyborze jej oferty w postępowaniu zleconym przez Enea Operator na poprawę stanu zasilania miasta Poznania, o wartości prawie 52 mln zł brutto.
 
APB