PGE po raz kolejny wybiera Atrem. Ważna inwestycja elektroenergetyczna - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

PGE po raz kolejny wybiera Atrem. Ważna inwestycja elektroenergetyczna
Data publikacji: 05.01.2023

Stacja elektroenergetyczna - Fot. Marek Bielecki/PAP

Atrem S.A. o wyborze poinformowała w raporcie bieżącym. Przedmiotem zadania jest „Modernizacja stacji elektroenergetycznej 110/15 kV Polanka w Czarnej Białostockiej na terenie Oddziału Białystok PGE Dystrybucja S.A.”
Jak podano w komunikacie, wynagrodzenie wykonawcy wynieść ma15,89 mln zł netto, czyli 19,55 mln zł brutto.

Stacje elektroenergetyczne są ważnym elementem sieci. To węzły sieci, których głównym zadaniem jest rozdział lub transformacja energii elektrycznej. Dzięki ich sprawnemu funkcjonowaniu, dystrybuowany jest prąd. W rozwijającej się transformacji energetycznej Polski, ważnym zadaniem jest modernizacja starszych stacji elektroenergetycznych. Zazwyczaj przeprowadza się ją w celu zwiększenia stabilności działania czy unowocześnienia urządzeń oraz systemów sterowania, co wpływa na wygodę obsługi, np. poprzez wprowadzenie automatyzacji niektórych procesów.

W kontekście bieżących wydarzeń gospodarczych rola Atremu S.A. w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski jest istona. Zarówno energetyka, jak i gazownictwo są sektorami, z których spółka się wywodzi. Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Polski jest OZE. „Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć” – deklaruje prezes spółki, Andrzej Goławski.
APB