Niewinni Czarodzieje 44 kolejną restauracją w portfolio Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Niewinni Czarodzieje 44 kolejną restauracją w portfolio Grupy Kapitałowej IMMOBILE
Data publikacji: 16.02.2023

Popularna restauracja o niebanalnym wnętrzu i doskonałej lokalizacji – Niewinni Czarodzieje 44 – to nowy lokal w portfolio Grupy Kapitałowej IMMOBILE. 
GKI kilka miesięcy temu zapowiedziała zamiar rozszerzenia portfolio informując o poszukiwaniu interesujących restauracji do przejęcia w kilkunastu miastach w Polsce. Ten notowany na GPW konglomerat spółek z kilku branż, doświadczenie w gastronomii zdobył prowadząc 15 hoteli z restauracjami, za pomocą spółki zależnej Focus Hotels. - Naturalne jest powiązanie branży hotelarskiej z gastronomią. Nie posiadamy hotelu bez towarzyszącej mu restauracji, baru lub kawiarni. W związku z tym idziemy dalej, chcąc rozwijać nie tylko swoje restauracje hotelowe, często dostępne także dla klienta z zewnątrz, ale także niezależne, nowe koncepty miejskie – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu Focus Hotels S.A.
Po przejęciu dwóch bydgoskich restauracji, do Grupy dołączyli warszawscy Niewinni Czarodzieje 44. To koncept z ugruntowaną pozycją na stołecznym rynku gastronomicznym. Jego wyróżnikiem jest doskonała lokalizacja pod jednym z najbardziej prestiżowych adresem w stolicy - Złotej 44, a także nowoczesne, industrialne wnętrza. To szósta niezależna restauracja prowadzona przez Focus Hotels i GK IMMOBILE, obok La Rosy, Portu 13 i Gdańskiej 14 w Bydgoszczy, Moffo w Warszawie oraz Domu Królów w Elblągu.

Dzięki przejęciom hoteli podczas pandemii sieć Focus może pochwalić się podwojeniem wyników rekordowego 2019 roku. Obecnie, w trudnej dla jednostkowych restauratorów rzeczywistości gospodarczej, chce przejmować interesujące biznesy gastronomiczne. - Nie zamierzamy prowadzić restauracji pod jedną marką. Różnorodność jest wspaniała - zapewnia Rafał Jerzy, prezes zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE.
APB