Kolejny sukces spółki Atrem: poprawi stan zasilania miasta Poznań - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kolejny sukces spółki Atrem: poprawi stan zasilania miasta Poznań
Data publikacji: 21.09.2022

Atrem S.A. poinformowała o kolejnym sukcesie - oferta spółki wybrana została przez Enea Operator w postępowaniu związanym z inwestycją poprawiającą zasilanie miasta Poznania 

Fot - Adam Ciereszko/PAP.

Atrem w raporcie bieżącym powiadomił rynek o wyborze jej oferty w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Budowa linii kablowych 110 kVGarbary – Cytadela, Garbary – EC Karolin wraz z budową stacji 110/15/6 kVGarbary celem poprawy zasilania miasta Poznań”.  Wynagrodzenie Atremu ujęte w ofercie wynosi 42.113.821,14 zł netto, czyli 51.800.000,00 zł brutto. 
Spółka zgodnie z procedurą, oczekuję teraz na zawarcie umowy o zadanie, która określi szczegółowy zakres prac i obowiązków .
 
Notowany na GPW od 2008 roku Atrem wyróżnia w swojej działalności dwa główne sektory: automatykę oraz elektroenergetykę, w ramach której z powodzeniem realizuje kontrakty w zakresie OZE i gazownictwa. Już dawno akcentowano rolę tej spółki także w nadchodzącej transformacji energetycznejoraz uniezależnieniu kraju od rosyjskich surowców. Kwestie te, w kontekście bieżących wydarzeń gospodarczych, są priorytetowe i mocno akcentowane przez rządzących, a zarówno energetyka, jak i gazownictwo są sektorami, z których spółka się wywodzi. ‘Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć’ – deklarował prezes spółki, Andrzej Goławski.
Prezes Atremu pytany o skalę zapotrzebowania na rozwój sieci przesyłowych odpowiadał, że zainteresowanie rośnie skokowo w związku z ekspansją OZE i koniecznością gruntownej modernizacji polskiego systemu dystrybucji i przesyłu.  
 
APB