Kolejna współpraca Projprzem Budownictwo z koncernem LG. Tym razem zbudowali wyjątkowe przedszkole. [ZDJĘCIA] - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kolejna współpraca Projprzem Budownictwo z koncernem LG. Tym razem zbudowali wyjątkowe przedszkole. [ZDJĘCIA]
Data publikacji: 16.11.2022

W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem działała już publiczne przedszkole „UL” wybudowane przez Projprzem Budownictwo dla koncernu LG Energy Solution. To nie pierwszy kontrakt z sukcesem zrealizowany przez polską spółkę dla największego w Europie producenta baterii do aut elektrycznych
LG Energy Solution należy do największych inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku, zatrudnia ok 10 tys. pracowników. Park Technologiczny koncernu zlokalizowany w Biskupicach Podgórnych jest rozbudowywany od 2016 roku. W pracach tych koreańskiemu koncernowi towarzyszy polska spółka Projprzem Budownictwo , która wykonała dla LG m.in. obiekt przemysłowy i budynki magazynowe, zaś spółka Promstahl, należąca do tej samej grupy kapitałowej PJP Makrum S.A., dostarczyła kompleksowe systemy przeładunkowe.
W tym roku Projprzem Budownictwo zakończyło kolejną wspólną inwestycję w Biskupicach Podgórnych. Powrót tak znaczącego kontrahenta potwierdza referencje spółki jako doświadczonego realizatora zadań w zakresie budownictwa przemysłowego. Tym razem zrealizowano projekt naprawdę wyjątkowy – przedszkole dedykowane dzieciom pracowników koncernu, ale nie tylko. Ma charakter publiczny, w związku z czym przyjmie także wszystkich chętnych, zgodnie z zasadami rekrutacji do takich placówek.

Przedszkole o powierzchni 1,7 tys. metrów posiada 12 oddziałów przedszkolnych dla 240 dzieci. Z uwagi na krótki termin realizacji (7 miesięcy), przedszkole było budowane w technologii stalowej konstrukcji szkieletowej. 

Spółka Projprzem Budownictwo odpowiedzialna była także za wykonanie projektu wykonawczego. Budynek wyposażono w instalacje ekologiczne, pompy ciepła służące do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz instalacje odzysku wody deszczowej do podlewania zieleni i spłukiwania toalet. W zakresie kontraktu była także budowa drogi dojazdowej, uzbrojenie i zagospodarowanie terenu, budowa placu zabaw i organizacja części zielonej.

Wartość kontraktu to 15 mln zł.
Zobacz nowoczesne przedszkole zbudowane przez  Projprzem Budownictwo dla LG Energy Solution
APB