Irański krzyk wolności. Skutki dla świata i Polski będą znaczące [VIDEO] - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Irański krzyk wolności. Skutki dla świata i Polski będą znaczące [VIDEO]
Data publikacji: 02.11.2022

O tym, co się aktualnie dzieje w Iranie, jakie są przyczyny trwających od prawie dwóch miesięcy masowych protestów, jakie skutki mogą mieć te wydarzenia dla Europy i Polski, rozmawiają – Liza Sherzai, wywodząca się z tej części świata autorka książki „Siłaczki. Opowieści o kobietach z Afganistanu”, Grzegorz Lindenberg, publicysta i pisarz, obserwator polityki międzynarodowej oraz Marcin Kowalski.
Śmierć 22-letniej Mashy Amini, zabitej przez irańską policję obyczajową za to, że odsłoniła publicznie swoje włosy, wstrząsnęła Iranem i spowodowała masowe wyjście na ulice.Protestują już nie tylko ludzie w dużych miastach, zareagowali również Irańczycy w mniejszych miejscowościach, a nawet wioskach. Niezależnie od poglądów, wyrażają swój sprzeciw przeciwko brutalności władzy. Władza ewidentnie sobie z tymi protestami nie radzi i jest coraz bardziej brutalna.

Liza Sherzai, wywodząca się z Afganistanu córka Polki i Afgańczyka przybliża tło protestu, poglądy radykałów, opowiada o narastającym od lat w Irankach i Irańczykach buncie.

Polecamy rozmowę  Marcina Kowalskiego z Lizą Sherzai i Grzegorzem Lindenbergiem.
MKO