Helen Mazanova o życiu w wyzwolonym Chersoniu: - Rosjanie zdewastowali moje miasto, jest ciężko, ale najważniejsze, że ich przegoniliśmy [VIDEO] - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Helen Mazanova o życiu w wyzwolonym Chersoniu: - Rosjanie zdewastowali moje miasto, jest ciężko, ale najważniejsze, że ich przegoniliśmy [VIDEO]
Data publikacji: 16.11.2022

Chersoń, Ukraina, 14.11.2022. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w wyzwolonym Chersoniu, 14 listopada.. FOT - PAP/Alena Solomonova

Ukraina wyzwoliła Chersoń. Jak wygląda sytuacja w mieście, które od lutego było okupowane przez Rosjan opowiada rodowita chersonianka, Helen Mazanova, Ambasadorka Kobiet Quiosque. 

- To nowoczesne miasto, gdzie ludzie pracowali, rozwijali się, marzyli i planowali przyszłość. Po 24 lutego żyli dniem za dniem - opowiada. Losy 100 tysięcy osób, którzy uciekli, są nieznane. Rosjanie mordowali cywilów i niszczyli infrastrukturę. - W domu moich rodziców prądu i ogrzewania nie ma, wodę włączają na kilka godzin dziennie - mówi. 
    
JEDYNA KSIĄŻKA Z WĄTKIEM OKUPOWANEGO CHERSONIA 

Helen Mazanova jest autorką książki "Droga do siebie. Z Chersonia do Opola" wydanej przez Ambasadę Kobiet Quiosque. Opisuje w niej nie tylko miasto Chersoń jakie zapamiętała z dziecińsrtwa i młodości, ale również Chersonń w trakcie rosyjskiej okupacji. To pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka opisująca wydarzenia z Chersonia dosłownie sprzed kilku tygodni. Książkę można kupić w sklepach stacjonarnych sieci Quiosque w całej Polsce oraz na stronie Quiosque.pl: 

https://quiosque.pl/droga-do-siebie-helen-mazanova-5rd004001.html
 
MKO