CDI Konsultanci Budowlani sponsorem filmowego święta w Bydgoszczy [PROGRAM FESTIWALU] - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

CDI Konsultanci Budowlani sponsorem filmowego święta w Bydgoszczy [PROGRAM FESTIWALU]
Data publikacji: 30.08.2022

Legendarny polski reżyser Jerzy Skolimowski zaprezentuje na bydgoskim Festiwalu Przeźrocza swój najnowszy film "IO", zdobywcę nagrody na Festiwalu w Cannes oraz polskiego kadydata do Oscara. Sponsor Festiwalu - CDI Konsultanci Budowlani   
Niech pierwszy rzuci meteorytem ten, kto nie budował kiedyś z pościeli statku kosmicznego, kto w myślach nie stawiał pierwszych kroków na Księżycuniczym Neil Armstrong. 
Kosmiczna Agencja Lotów Filmowych festiwalu Przeźrocza zaprasza na podróż w kosmos, która oderwie nas od rzeczywistości i pozwoli na nieziemskie i filmowe przekraczanie granic. 
W tę drogę wyruszymy z nazwiskami wielkiego formatu: m.in. polskim kandydatem do Oscara Jerzym Skolimowskim, Anką i Wilhelmem Sasnalami, Marcinem Borchardtem, Krzysztofem Gawronkiewiczem, Maciejem Cuske czy Jakubem Ziołkiem. Głównym punktem programu będzie trzecia projekcja festiwalowa w Polsce nagrodzonego w Cannes filmu "Io" Jerzego Skolimowskiego. Głównym Sponsorem Festiwalu jest CDI Konsultanci Budowlani.
Nieziemsko ciekawy program   
8. edycja Przeźroczy, to wydarzenie balansujące na styku filmowych światów. Już pierwszego dnia festiwalu (1 września) sięgamy daleko w przestrzeń. Za sprawą pokazu ogrodowego Barbarelli w reżyserii Rogera Vadima, w tajemniczym ogrodzie skrywanym za fasadami secesyjnych kamienic, przy ulicy Cieszkowskiego wyruszymy z Grzegorzem Kaczmarkiem w podróż ku przyszłości. Tego dnia zaprosimy również na wernisaż wystawy ilustracji Krzysztofa Gawronkiewicza do książki Macieja Cuske Wieloryb z Lorino - zapiski z końca świat oraz degustacje literacką do Piwnicy Win.  
Drugiego dnia Przeźroczy zaprezentujemy intrygujący obraz Nie zgubiliśmy drogi w reżyserii Anki i Wilhelma Sasnalów. Będzie to drugi pokaz w Polsce. Film, to dowód na to, jak twórczość nowonurtowa otwiera przed nami kolejne perspektywy. Całość dopełni koncert ścieżki dźwiękowej z filmu w wykonaniu Jakuba Ziołka, artysty nagrodzonego Paszportem Polityki. Tego dnia kino lokalne połączy się również z (nie)ziemskim, a wszystko za sprawą projekcji nakręconego w pobliskim Wylatowie Na niebie, na ziemi w reżyserii Macieja Cuske.  

Pierwsze dwa dni festiwalu to także krótkie metraże, czyli 2. edycja konkursu filmowego Błysk Oka. Funkcjonująca od zeszłego roku formuła konkursowa daje możliwość zapoznania się z twórczością młodych autorów i autorek kina niezależnego.  
Podczas finałowej gali w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, 3.09. poznamy nagrodzonych w kategoriach: Grand Prix, najlepszy montaż, najlepsze zdjęcia oraz nagroda publiczności. Filmy oceni jury w składzie: Weronika Płaczek, Marcin Borchardt, Krzysztof Gawronkiewicz. 
Wielki festiwal, wielka gwiazda 
W tym roku ze światowej premiery w Cannes przeniesiemy się wprost do Bydgoszczy na przedpremierowy pokaz Io w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Nagroda Jury w Cannes nie zdarza się przypadkiem. Skolimowski jak zawsze nas zaskakuje. W kreacji filmowej Io brawurowo łączy świat ludzki ze zwierzęcym.  
W fazie eksperymentu i abstrakcji zostaniemy już do końca dnia - na ekranie Kina Orzeł zobaczymy Europę w reżyserii Franciszka i Stefana Themersonów. Odnalezione po przeszło 80. latach arcydzieło, odkryje karty zapomnianej historii . Niedziela to dzień komiksu, czyli wisienka na torcie łącząca świat dokumentalny z komiksowym. 
Rozpoczniemy go spacerem bydgoskimi śladami Kapitana Żbika, by następnie udać się na premierę książki Wieloryb z Lorino – zapiski z końca świata Macieja Cuske z ilustracjami Krzysztofa Gawronkiewicza i zobaczyć film W centrum komiksu w reżyserii Macieja Bieruta. Przeźrocza zamkną się w tym roku ponad horyzontem – w ramach cyklu kino na suficie w Landschafcie zobaczymy erotyzujący film science fiction Czułe miejsca Piotra Andrejewa. Kosmiczna Agencja Lotów Filmowych zaprasza na 8. edycję Przeźroczy! Zapowiada się odlotowa podróż w nieznane. 
Informacja o biletach 
W programie festiwalu oznaczono pokazy biletowane. Płatne wejściówki obowiązują na projekcje filmowe i spotkania w Kinie Orzeł. Bilety są dostępne w kasie Kina Orzeł oraz przez internet. W programie na stronie festiwalu przy konkretnych wydarzeniach można znaleźć linki do płatności online na bilety24.pl. Na pozostałe wydarzenia w Mózgu, Landschafcie, Fabryce Lloyda i przestrzeni miasta wstęp jest wolny. W niektórych przypadkach oznaczonych w programie ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność przybycia.
CDI Konsultanci Budowlani - doświadczenie, jakość i styl na najwyższym poziomie 
Głównym sponsporem Festialu Przeźrocza jest CDI Konsultanci Budowlani, deweloper wchodzący w skład notowanej na warszawskiej GPW od 2007 roku Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Działalność spółki podparta jest wieloletnim doświadczeniem na rynku budowlanym, m.in.  w zakresie nadzorów inwestorskich, kosztorysowania czy przeglądów technicznych. Wiedzę wyniesioną z kilkuset kontraktów zrealizowanych na rzecz podmiotów zewnętrznych, spółka postanowiła wykorzystać w realizacji własnych inwestycji. Platanowy Park w Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym był pierwszą z nich. Jego budowa wystartowała w 2015 roku od realizacji etapu zerowego. Nieomal 10-hektarowa działka na której powstaje osiedle, zapewniła spółce bank ziemi pod kontynuowaną w kolejnych latach budowę następnych etapów. Ponadto w międzyczasie spółka rozpoczęła realizację kolejnych dwóch etapowanych osiedli: Uniwersyteckiego w bydgoskim Fordonie oraz Rabatek na Okolu, co uczyniło CDI Konsultanci Budowlani jedną z największych spółek deweloperskich w województwie kujawsko-pomorskim. 
AT,MKO