Atrem S.A. ze spodziewanym sporym wzrostem przychodów - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Atrem S.A. ze spodziewanym sporym wzrostem przychodów
Data publikacji: 12.10.2022

Spółka opublikowała szacunkowe przychody ze sprzedaży  za III kwartały bieżącego roku. Wynik jest ponad 25 proc. wyższy niż przychody opublikowane po analogicznym okresie 2021 r. 
Atrem podjął uchwałę w sprawie przekazania do publicznej wiadomości szacunkowej wysokości przychodów ze sprzedaży za okres od 1 stycznia do 30 września 2022 roku. 
W raporcie bieżącym podano, że na podstawie danych z systemów rachunkowych, danych zarządczych oraz szacunków rozliczenia przychodów z tytułu umów (przychody z kontraktów rozliczanych w miarę upływu czasu), szacuje się, że przychody spółki w tym okresie mogą wynieść 86,16 mln zł. Oznaczałoby to 25,12 proc.  wzrost względem III kwartałów 2021 roku, kiedy Atrem wypracował 68,86 mln zł przychodów. Atrem, działający w segmencie automatyki i elektroenergetyki, w raportowanym okresie finalizował jedną z bardziej medialnych inwestycji. Spółka stała na czele konsorcjum realizującego Tłocznię Odolanów, jeden z elementów gazociągu Baltic Pipe. Współpracowała także w realizacji gazociągu na odcinkach w miejscowościach Ciecierzyce, Lwówek i Przytoczna. Inwestycja ta, zgodnie z zapowiedziami, wystartowała po trzecim kwartale br.   
APB