Atrem S.A. z nową umową na wykonanie stacji elektroenergetycznej za 13,7 mln zł - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Atrem S.A. z nową umową na wykonanie stacji elektroenergetycznej za 13,7 mln zł
Data publikacji: 16.12.2022

Kolejna dobra wiadomość z Atrem S.A. - spółka podpisała kolejną znaczącą umowę. To kontrakt z Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. na budowę Głównego Punktu Odbioru. Wartość kontraktu - 13,7 mln zł netto
Atrem zgodnie z obowiązkiem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych poinformował o podpisaniu kontraktu z Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest realizacja inwestycyji „Budowa stacji elektroenergetycznej głównego punktu odbioru GPO 110kV wraz z towarzyszącąinfrastrukturą techniczną”. Jak podano w komunikacie, wynagrodzenie  wynieść ma 13.728.000,00 zł netto.
Główny punkt odbioru (GPO) to bezobsługowy obiekt, odbierający energię elektryczną z jednostek wytwórczych (np. farm wiatrowych lub fotowoltaicznych) i wprowadzający ją do systemu dystrybucyjnego. Budowa nowych obiektów tego typu, jak i pozostałych elementów systemu (np. GPZ-ów, czyli głównych punktów zasilających oraz obiektów smart grid) jest niezbędna w postępującej transformacji energetycznej Polski.

Atrem S.A. może odegrać istotną rolę w poprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz uniezależnieniu kraju od rosyjskiego gazu. Obie kwestie, w kontekście bieżących wydarzeń gospodarczych, są priorytetowe i mocno akcentowane przez rządzących, a zarówno energetyka, jak i gazownictwo są sektorami, z których spółka się wywodzi. Kolejnym wielkim wyzwaniem dla Polski jest OZE.  - Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć – deklaruje prezes spółki, Andrzej Goławski.
 
APB