Atrem i Enea poprawią stan zasilania w Poznaniu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Atrem i Enea poprawią stan zasilania w Poznaniu
Data publikacji: 17.10.2022

Poznań nocą. Fot. Łukasz Ogrodowczyk/PAP

Spółka Atrem S.A.  pod koniec września informowała o wyborze jej oferty przez Enea Operator Sp. z o.o., teraz spieszy z kolejną dobrą wiadomością: 14 października ostatecznie została zawarta umowa na poprawę stanu zasiania Miasta Poznania
Atrem zgodnie z obowiązkiem informacyjnym spółek notowanych na GPW, poinformował o zawarciu umowy na realizację „Budowy linii kablowych 110 kVGarbary – Cytadela, Garbary – EC Karolin wraz z budową stacji 110/15/6 kVGarbary celem poprawy zasilania miasta Poznań”. 

Wynagrodzenie spółki wynosi ponad 42,1 mln zł netto. Strony ustaliły termin realizacji na 56 tygodni, licząc od dnia przekazania terenu budowy.
 - Zostaliśmy wybrani w przetargu na GPZ Garbary przez poznański oddział Enei. To niezmiernie ważna i długo oczekiwana inwestycja dla nas, dla Poznania i dla całego systemu zasilania w energię elektryczną.  Cały czas pracujemy nad kolejnymi tego typu tematami. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł ponownie przekazać dobre informacje – mówił po wyborze oferty Atremu prezes zarządu Andrzej Goławski.

Notowany na GPW od 2008 roku Atrem wyróżnia w swojej działalności dwa główne sektory: automatykę oraz elektroenergetykę, w ramach której z powodzeniem realizuje kontrakty w zakresie OZE i gazownictwa (m.in. jako jeden z wykonawców Baltic Pipe). 
Od dawna akcentowana jest rola spółki także w nadchodzącej transformacji energetycznej oraz uniezależnieniu kraju od rosyjskich surowców. 
 - Zarówno energetyka, jak i gazownictwo, są sektorami, z których spółka się wywodzi. Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć – deklaruje Andrzej Goławski.

Prezes Atremu pytany o skalę zapotrzebowania na rozwój sieci przesyłowych odpowiada, że zainteresowanie rośnie skokowo w związku z ekspansją OZE i koniecznością gruntownej modernizacji polskiego systemu dystrybucji i przesyłu. 
APB